Hikayeler » Komik Hikayeler » Uçak

Uçak   Amerikalılar yeni bir uçak geliştirmişler. Ve bu uçağı denemek için Arabistan'a götürürler. Bir Arap pilotunu uçağa bindirirler ve uçak havalanır. Arap pilotu uçağı kullanırken 4 motordan biri patlar.

   Göstergelerde "Don't panic. This is American technology" yazısı görülür.

   Pilot rahatlar. Daha sonra bir motor daha patlar ve göstergede aynı yazı görülür. Biraz sonra iki motor aynı anda patlar ve hiç motor kalmayınca Arap pilot panikler.

   Tam bu esnada göstergelerde "Don't panic. This is American technology" yazısı görülür ve uçak kendi kendine rahat bir şekilde yere iner.

   Araplar şaşırır ve kendileri de böyle bir uçak yapmaya karar verirler. Yaptıkları uçağı Amerikalılara denetlemek için bir Amerikan pilotunu uçağa bindirirler. Uçak kalktıktan bir kaç dakika sonra bir motor patlar.

   Göstergelerde "Don't panic. This is Arabic technology" yazısı görülür. Bir kaç dakika sonra 2’nci motorun patlamasıyla aynı yazı göstergede bir kez daha görünür. Durumu gören pilot:

   -"Ulan bizim uçağın aynısını taklit etmişler. Ne taklitçi adam yav bunlar" dedikten sonra kalan 2 motor da patlayınca uçağın kendiliğinden yere ineceğini düşünürken; göstergede su yazıyı görür:

   "Don't panic. This is Arabic technology. Please repeat after me; Eşhedu enla ilahe illallah, ve eşhedu..."